واژه نامه معامله گر

ما تمام عباراتی را که ممکن است برای شما در معامله مفید باشد جمع کرده ایم. از هم اکنون این واژگان، که به طور دائمی با عبارات تجاری لازم به روز می شود، در اختیار شماست.

شناخت عبارات زیر کمک می کند تا پیش بینی های کارشناسان، اخبار و مواد تحلیلی را درک کنید و همچنین ارتباط کارآمد با دیگر معامله گران برقرار کنید.


نمایش همه عبارات


CFD (قرارداد برای تفاوت)

قرارداد برای تفاوت (یا CFD) یک قرارداد بین دو طرف است که به طور معمول به عنوان "خریدار" و "فروشنده" توصیف می شود، که بیان می کند که فروشنده به خریدار اختلاف بین ارزش فعلی دارایی و ارزش آن را در زمان قرارداد پرداخت می کند (اگر تفاوت منفی باشد، آنگاه خریدار به فروشنده پرداخت می کند). در معاملات CFD ها، مشتقات مالی هستند که به معامله گران اجازه می یابند تا از افزایش قیمت ها (موقعیت های خرید) یا کاهش قیمت ها (موقعیت های فروش) در ابزارهای مالی پایه استفاده کنند و اغلب برای پیش بینی بر روی این بازارها استفاده می شود.
برای مثال، هنگامی که روی سهام اعمال می شود، چنین قراردادی یک مشتق سهام است که اجازه می دهد تا معامله گران روی حرکت در قیمت های سهام، بدون نیاز به مالکیت سهام پایه، معامله کنند.


NDD (NDD - میز بدون معامله)

میز بدون معامله (NDD) - سیستم اجرای دستور نوآورانه ای که اجازه می دهد تا منافع متضاد بین کارگزار و یک معامله گر از بین برود. با توجه به تکنولوژی NDD، دستورات مشتری به طور مستقیم از طریق یک پل ویژه به ارائه دهندگان نقدینگی - بزرگترین بانک های بین المللی (سازندگان بازار) انتقال داده می شود، و کارگزار به عنوان یک طرف واسط، عمل می کند. به طور مشخص، ارائه دهندگان نقدینگی همیشه با توجه به نقل قول ها با یکدیگر رقابت می کنند و بنابراین اطمینان حاصل می شود که دستورات مشتری با بهترین قیمت های بازار در دسترس قرار می گیرند. برای خدمات واسطه یک شرکت کارگزاری بخشی از گسترش معاملات هر مشتری را به عهده می گیرد. بنابراین، تضاد منافع اصلی در بازار فارکس حذف می شود، زیرا کارگزار دیگر در طرف مخالف یک مشتری نیست. علاوه بر این، سود در قالب گسترش (نشانه گذاری) باعث می شود که یک کارگزار برای توسعه مهارت های تجاری مشتری، برای یک معامله گر موفق، معاملات را بیشتر و در حجم بیشتری انجام دهد، که سود بیشتر را نیزر برای کارگزار تضمین می کند.

مزیت های اصلی معامله با استفاده از سیستم NDD:

- معاملات مستقیم در بازار بین بانکی انجام می شود.

- اسپرد های شناور کوچک و قیمت های مطلوب بازار.

- سرعت اجرای دستور بالا بدون در نظر گرفتن میزان حجم دستور.

- راحتی استفاده از مشاوران متخصص و فرصت های خوب برای اسکالپینگ.

- ناشناس بودن دستورات ارسال شده به ارائه دهندگان نقدینگی. سازندگان بازار از سطوح قیمت دستورات محافظتی قرار داده شده مشتریان مطلع نیستند، بنابراین نمی توانند بر اجرای آن تأثیر بگذارند.
سیستم NDD دو راه دارد:
1. STP - مستقیم از طریق پردازش
کارگزار
STP دستورات خرید و فروش مشتریان را به بازار بین بانکی انتقال می دهد. این تضمین اجرای معامله شکاف-ثانیه است. در آن، یک واسطه ممکن است به یک یا چند بانک دسترسی داشته باشد - هر چه تعداد آنها بیشتر باشد، مزیت های شرایط اجرای دستور برای یک معامله گر بیشتر است. این مدل اجرا، تعارض منافع بین یک مشتری و کارگزار STP ندارد، زیرا آنها ضد معامله گران نیستند. تمام دستورات مشتری به طور خودکار به یک ارائه دهنده نقدینگی ارسال می شود، در حالی که یک کارگزار کمیسیون معاملات را دریافت می کند.

2. ECN - شبکه ارتباطات الکترونیکی در چارچوب سیستم ECN، تمام بازیکنان در قالب بازار متحد بدون واسطه متصل می شوند. ECN یک پلتفرم است، که در آن همه بازیکنان (بانک ها، سازندگان بازار و معامله گران فردی) مقابل یکدیگر هستند. شرکت کنندگان در روابط تجاری بین سیستمی بهترین قیمت ها را در هر لحظه از زمان ارائه می کنند. تمام معاملات در زمان واقعی انجام می شود. کمیسیون برای معاملات در داخل سیستم اعمال می شود.


آربیتراژ

عملی است که در آن موقعیت هایی با یک جفت ارز واحد در بازارهای مختلف باز و بسته می شوند تا از مزایای کوتاه مدت در نقل قول ها بهره مند شوند.


استرالیا

اصطلاح فارکس در زبان عامیانه برای دلار استرالیا (AUD).


نقطه پایه

یک صدم یک درصد. این برای اندازه گیری تغییرات در نرخ درصد ابزارهای مالی استفاده می شود. هر درصد برابر با 100 نقطه پایه است. نرخ درصد 5٪ از 4.5٪ به میزان 50 نقطه پایه بالاتر است.


ارز پایه

اولین ارز در یک جفت ارز، به عنوان مثال یک ارز که شما می فروشید یا خریداری می کنید.


ارزش اصلی

مبلغ اولیه مبلغی که سرمایه گذاری می کنید.


حد خرید

انتظار سفارش برای خرید به قیمت پایین تر از قیمت جاری است. اگر قیمت کنونی به سطح سفارش برسد، سفارش اجرا می شود.


خرید توقف

انتظار سفارش خرید به قیمت بالاتر از قیمت جاری است. اگر قیمت کنونی به سطح سفارش برسد، سفارش اجرا می شود.


موجودی

وضعیت فعلی سپرده معامله گر، به استثنای معاملات در حال اجرا.را نشان می دهد. پس از پایان معاملات، موجودی تغییر می کند. اگر یک معامله سودآور باشد، موجودی افزایش می یابد، در صورت زیان آن کاهش می یابد.


کارگزار

شخاص حقوقی یا فردی که به عنوان طرف واسطه ای عمل می کند که یک فروشنده کالا، اوراق بهادار یا ارز را با یک خریدار مرتبط می کند. کارگزاری در قالب کمیسیون سود می کند.


کسری بودجه

هزینه های بیش از حد کشور بر درآمد. مواردی که درآمد بیش از هزینه است، مازاد نام دارد.


تولید ناخالص داخلی (GDP)

ارزش کل بازار تمام کالاها و خدمات تولید شده در یک کشور در یک سال است. این شامل تولید تمام بخش های اقتصادی، هم ساکنان و هم غیر ساکنان می شود.


تولید ناخالص ملی (GNP)

ارزش کل بازار تمام کالاها و خدمات تولید شده در یک سال در تمام بخش های اقتصادی توسط ساکنان کشور در داخل و خارج از کشور است.


نقل قول ارز

ارز دوم در یک جفت ارز برای بیان قیمت یک ارز پایه استفاده می شود. به عنوان مثال، در جفت ارز EURUSD، نقل قول ارز دلار است.


سبد ارز

یک گروه انتخاب شده از ارزها برای تعیین نرخ ارز ملی در برابر ارزهای دیگر، یا با هدف ایجاد یک واحد بین المللی حساب با توجه به پویایی تمام ارزهای موجود در سبد استفاده می شود. این ممکن است از نوع ارز دوگانه باشد، یعنی متشکل از دو ارز و نوع ارز چندگانه که از چندین ارز تشکیل شده است.


نقل قول ارز، نرخ

مقدار واحد پولی یک کشور که برای یک واحد پولی کشور دیگر پرداخت می شود. برای یک جفت ارز: مقدار واحدهای نقل قول ارز که برای یک واحد ارز پایه پرداخت می شود. به عنوان مثال نرخ EURUSD = 1.4000 به این معنی است که 1 یورو برابر با 1 دلار و 40 سنت است.


نوسان

ویژگی های مالی نشان دهنده شدت نوسانات قیمت است. اگر نرخ مبادله ارز به شدت تغییر داشته باشد، این به معنی نوسانات بالا است. و برعکس، تغییرات کم یعنی دامنه نرخ نوسانات ناچیز است. نوسانگرایی شاخص اصلی مالی و مفهوم مدیریت ریسک مالی است.


سازمان تجارت جهانی (WTO)

سازمان بین المللی در سال 1995 با هدف آزاد سازی تجارت بین المللی و تنظیم روابط تجاری و سیاسی بین کشورهای شرکت کننده تاسیس شد. WTO پیرو توافق عمومی در مورد تعرفه ها و تجارت (GATT) است که در سال 1947 تاسیس شده است که در طول تقریبا 50 سال به عنوان یک سازمان بین المللی عمل می کند. WTO مسئول توسعه و پیاده سازی توافقنامه های تجاری جدید است. علاوه بر این، اطمینان حاصل می کند که اعضای شرکت کننده، تمام موافقت نامه های امضا شده توسط اکثریت کشورها را رعایت کرده و توسط پارلمان های آنها تصویب شده است.


گپ

عدم پیوستگی. محدوده قیمتی که حاوی نقل قول نیست. این به عنوان شکاف در یک نمودار قیمت رویت می شود.


تاریخ ارزش

تاریخ اجرای تعهدات قراردادی. در بازار فارکس روز نقطه ای مرسوم است، یعنی تسویه در روز کاری دوم پس از انجام معامله صورت می گیرد.


کاهش ارزش پول

موردی که ارز ملی به طور رسمی در رابطه با ارزهای خارجی یا طلا کاهش می یابد. کاهش ارزش یک ابزار است که توسط بانک های مرکزی برای کنترل نرخ ارز ملی در مقابل ارزشیابی استفاده می شود. در چارچوب نرخ ارز شناور، یک بانک مرکزی تنها می تواند نرخ غیر مستقیم (مداخلات ارز) را به جای تعیین نرخ ثابت به طور مستقیم تحت تاثیر قرار دهد. در این شرایط، کاهش و یا افزایش یک ارز تحت تاثیر یک سند رسمی رخ نمی دهد، در عوض نرخ مبادله ارز تحت تأثیر مکانیزم بازار قرار می گیرد.


دامنه

تفاوت قیمت حداکثر و حداقل در یک دوره زمانی خاص.


تنوع

توزیع سرمایه گذاری در میان ابزارهای مختلف مالی.


دلال

کارمند شرکت که تقاضا و دستورات مشتریان را در مورد عملیات معاملاتی آنها پردازش می کند.


شاخص قدرت نسبی (RSI)

شاخص تحلیل فنی نشان دهنده قدرت روند و احتمال بازگشت به حالت اولیه است.


شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)

(شاخص تورم) یکی از شاخص های قیمت گذاری برای تعیین میانگین قیمت های کالاها و خدمات (سبد کالاهای مصرفی) در یک دوره زمانی خاص است.


مداخله ارز

نفوذ بانک مرکزی کشور در بازار ارز و نرخ ارز که موجب خرید یا فروش مقدار زیادی از ارز خارجی می شود.


شاخص

به طور کلی این شاخص کمی است که با استفاده از فرمول ریاضی بر اساس سری زمانی مطابق با هدف پیش بینی شده محاسبه می شود.


کابل

پوند استرلینگ بریتانیا (GBP). منشاء عنوان این است که ابتدا نقل قول ها از طریق یک کابل زیردریایی دریای آتلانتیک منتقل می شد.


کیوی

عبارت فارکس برای دلار نیوزیلند (NZD).


کمیسیون

حق کارگزار برای فعالیت واسطه ای او.


نقل قول کردن

روند ارائه نقل قول از یک کارگزار به یک معامله گر به منظور انجام معامله.


نقل قول

داده های مربوط به یک نرخ ارز فعلی ابزار مالی ارائه شده در قالب قیمت خرید و فروش. نقل قول مثال: EUR / USD 1.42251 / 1.42267، که در آن 1.42251 قیمتی است که در آن مشتری می تواند یورو را به یک دلال بفروشد، در حالی که 1.42267 قیمتی است که مشتری می تواند یورو را از یک دلال خریداری کند


قدرت نفوذ

نسبت بین قرض و وجوه خود. قدرت نفوذ یک معامله گر را با این امکان فراهم می کند که مبلغی را که بیش از 500 برابر وجوه خود است، اجرا کند. بنابراین، با مبلغ 5000 دلار در حسابتان، شما ممکن است مقدار 2500000 دلار را در اختیار داشته باشید. در این صورت، اگر سرمایه قرض گرفته شود، در صورت انجام یک معامله ضررده، نمی توانید بیش از آنچه که در سپرده دارید، از دست بدهید. در شرکت ما توسط دلال ما تضمین شده است. مزیت قدرت نفوذ چیست؟ در اینجا یک مثال ساده است: شما 5000 دلار در حساب خود دارید. شما یک اهرم اعتباری 1: 100 (حداکثر 1: 1000) را انتخاب می کنید و 500000 واحد از USD / JPY را خریداری می کنید. حالت 1. در طول روز، نرخ USD / JPY با 1٪ رشد می کند و شما سود 5000 دلار را دریافت می کنید، یعنی شما سپرده خود را دو برابر می کنید. حالت 2. در طول روز، نرخ USD / JPY به میزان 1٪ کاهش می یابد و شما 5000 دلار از دست می دهید، یعنی سپرده خود را از دست می دهید. نتیجه گیری: قدرت نفوذ یک امکان مالی بزرگ است! با استفاده از یک قدرت نفوذ می توانید سریع سرمایه خود را افزایش دهید یا آن را از دست بدهید.


نرخ تقاطع

نرخ مبادله بین دو ارز حاصل نرخ مبادله بین هر یک از دو ارز و ارز سوم است. به عنوان مثال، برای محاسبه نرخ ارز USD / JPY نیز EUR / USD و USD / JPY استفاده می شود.


خط روند

یک خط راست بر روی نمودار قیمت، که در صورت روند صعودی حداقل های محلی و در صورت روند نزولی حداکثرهای محلی را بهم متصل می کند. خط روند، روند بازار موجود را تجسم می کند. اگر شکسته شود، می توانیم احتمال برگشت روند را فرض کنیم.


قفل کردن

موقعیت های متضاد در یک ابزار مالی مشابه و با همان حجم لات موجود که در یک حساب معاملاتی باز شده است. موقعیت های خرید و فروش در یک ابزار و با همان حجم لات، موقعیت قفل شده است.


لات

حجم معاملات در واحد های لات اندازه گیری می شود. یک لات استاندارد به مقدار 100،000 واحد از ارز پایه مبنا است. در پلتفرم معاملاتی، یک لات استاندارد به عنوان 1.0 تعیین شده است. حداقل لات برابر با 1000 واحد از یک ارز پایه است. در پلتفرم معاملاتی حداقل لات به عنوان 0.01 تعیین شده است. حداکثر لات برابر با 10000000 واحد از یک ارز پایه است. حداکثر لات به عنوان 100 در پلتفرم معاملاتی تعیین شده است.


لونی

عبارت فارکس برای دلار کانادا (CAD).


حاشیه

سپرده های امنیتی مورد نیاز یک دلال برای حفظ یک موقعیت باز یا موقعیتی که یک مشتری مایل به باز کردن است. حاشیه برای هر ابزار خاص تعیین می شود.


Hedged margin

سپرده های امنیتی مورد نیاز یک دلال به منظور حفظ موقعیت قفل شده باز یا موقعیت قفل شده که مشتری مایل به باز کردن است. حاشیه برای هر ابزار خاص تعیین می شود.


فراخوان حاشیه

اعلان نقص حاشیه است، یعنی، وجوه در یک حساب، برای حفظ موقعیت های باز ناکافی است.


معامله حاشیه

ا ین معامله با استفاده از اعتبار ارائه شده توسط یک کارگزار در مورد امنیت حاشیه است. نسبت بین حاشیه و اعتبار با یک قدرت نفوذ اعتباری تعیین می شود. در صورت معامله حاشیه حجم معامله به مراتب بیش از حاشیه امنیتی است.


مارک کردن

دستمزد شرکت کارگزاری در اسپرد قرار داده شده است. اسپرد های شناور شامل دو جزء هستند:

1. علامت گذاری - مقدار ثابت در امتیازها (سود یک کارگزار).

2. بخش متغیر - گسترش ارائه دهنده نقدینگی (طرف مقابل).


سازنده بازار

موسسات مالی عمده و شرکت هایی که ممکن است نرخ ارز را به دلیل این واقعیت که عملیات آنها بخش قابل توجهی از بازار را تشکیل می دهد، تحت تأثیر قرار دهد. سازندگان بازار معاملات را با یکدیگر و سایر سازمان های کوچکتر انجام می دهند. این معاملات منجر به ایجاد نرخ مبادله ارز می شود که در طی یک دوره زمانی معتبر است.


اجرای فوری

اجرای فوری دستور در قیمتی که مشتری در پلت فرم معاملاتی می بیند.


شبانه

معامله تا آغاز روز بعدی باز است.


دستور

دستور مشتري به دلال در مورد خريد / فروش ارز يا لغو / اصلاح دستور ديگر.


دستور معلق

یک دستور مشتری به دلال برای خرید / فروش یک ارز زمانی که سطح دستور با قیمت به دست می آید.


سود / ضرر شناور

سود / ضرر موقعیت های باز. همچنین سود کاغذی نیز نامیده می شود.


موقعیت

معامله موجود، دستور باز.


سود

افزایش سود بر ضرر در هر معامله.


لغزش

تفاوت قیمت نظری (قیمتی که احتمالا در حال حاضر به نظر می رسد) و قیمت واقعی است.


پیپ

حداقل ارزش متعارف تغییر نرخ ارز. برای اکثر جفت ارز (EURUSD، GBPUSD، USDCHF، و غیره)، پیپ مربوط به رقم دهدهی چهارم از یک نقل قول است (0.0001) و برای USDJPY (و دیگر نرخ متقابل با JPY ) 0.01 است. مثال تغییر قیمت یک پیپ: 1.42805 به 1.42815. شرکت نقل قول را با پنج عدد اعشاری ارسال می کند. بنابراین، حداقل تغییر نرخ ارز 0.1 از یک pip است. برای مقادیر متقابل با JPY، شرکت نقل قول را با سه عدد اعشاری ارسال می کند. بنابراین، حداقل تغییر نرخ ارز برای چنین نرخ متقابل نیز 0.1 از یک pip است.


اجرای بازار

اجرای بازار دستورات. دستورات باز کردن موقعیت ها با نرخ بازار، بدون وقفه و تقاضا اجرا می شود. اگر این نوع اجرا را انتخاب کنید، می توانید مطمئن باشید که دستور بدون قید و شرط با قیمت موجود در بازار جاری باز می شود.


سوئیسی

اصطلاح فارکس در زبان عامیانه برای فرانک سوئیس (CHF).


سوآپ

مبلغی که برای نگهداشتن موقعیتهای باز در روز بعد اعمال می شود. بسته به نرخ بهره در کشورهایی که ارزها را در معامله صادر می کنند، مشتری ممکن است از طریق سوآپ سود یا ضرر کند. در ساعت 4:00 صبح، ساعت مسکو، به جز دوشنبه، سوآپ عمل می کند. از روز جمعه تا دوشنبه سوآپ روز شنبه در ساعت 01:00 صبح، پس از توقف فرایند معاملات اعمال می شود. در شب بین روز چهارشنبه و پنجشنبه سه برابر ارزش سوآپ اعمال می شود.


فروش حد

در انتظار دستور فروش به قیمت بالاتر از قیمت جاری است. اگر قیمت فعلی به سطح دستور برسد، این دستور اجرا می شود.


فروش توقف

در انتظار دستور فروش به قیمت پایین تر از قیمت جاری است. اگر قیمت فعلی به سطح دستور برسد، این دستور اجرا می شود.


مقاومت

سطح قیمتی که معاملات فعال فروش احتمالا به روند صعودی معکوس می شود.


اسپرد

تفاوت قیمت های بیان شده از لحاظ امتیاز بین خرید و فروش.


توقف خروج

بستن اجباری موقعیت های بازیک مشتری که توسط یک دلال انجام می شود در صورتی که حساب مشتری شامل کمتر از 20 درصد از پول لازم برای حفظ حاشیه برای معاملات باز است.


حد ضرر

دستور معلقی که به مشتری کمک می کند تا ضرر احتمالی از یک موقعیت باز را محدود کند. یعنی اگر فیمت بازار به قیمت دستور برسد، موقعیت ضررده بسته خواهد شد.


چارچوب زمانی

دوره زمانی نمودار که برای نشان دادن تغییر قیمت در بازار مالی استفاده می شود. تغییر قیمت در طول یک دوره زمانی انتخاب شده به عنوان یک شمعدان (یک نوار) نمایش داده می شود.


حد سود

دستور معلقی که اجازه می دهد یک مشتری با آن پبیشاپیش سطح سود را قبل از خروج مشخص می کند. یعنی هنگامی که بازار به قیمت دستور برسد، موقعیت سودآور بسته می شود.


تحلیل تکنیکال

استفاده از نمودار قیمت ها و نتایج پردازش ریاضی (شاخص ها، شبکه های عصبی، خطوط، الگوهای، و غیره) برای پیش بینی حرکت آینده بازار.


تیک

حداقل گام تغییر قیمت. به عنوان مثال، اگر قیمت تغییر کند، می توان گفت یک تیک رخ داده است.


تیکر

شماره شناسایی منحصر به فرد برای هر موقعیت باز یا دستور معلق در ترمینال معاملاتی تعیین شده است.


عملیات معامله

خرید یا فروش هر ابزار انجام شده توسط یک مشتری.


معامله روزانه

معامله در یک روز کاری. تمام موقعيت های معاملاتی در همان روز باز شدن نیز بسته می شوند و بعد از نیمه شب هیچ موقعیتی باز نگهداری نمی شود.


توقف دنباله دار

دستور توقف در یک فاصله مشخص از قیمت فعلی مشخص می شود. در صورتی که قیمت در جهت سود حرکت می کند، با فاصله مشخص شده در پیپ ها دستور با آن حرکت می کند. در صورت کاهش قیمت در جهت کاهش سود، دستور همچنان در جای خود باقی می ماند. این تاکتیک ها اجازه می دهد تا سود حرکت کند، در حالی که زیان ها را محدود می کنند.


روند

گرایش حرکت مداوم و دراز مدت در یک جهت خاص. روند می تواند باشد: صعودی (گاوی)، نزولی (خرسی) و جانبی (مسطح). خط روند اغلب بر روی یک نمودار قرار دارد که دو یا چند قیمت پایین را در صورت روند صعودی به هم متصل می کند (خط در زیر نمودار قرار می گیرد، بصری از آن ساپورت می کند) یا دو یا چند قیمت بالاتر در صورت روند نزولی را بهم متصل می کند (خط در بالای نمودار قرار دارد)، بصری آن را محدود می کند). خطوط روند خطوط ساپورت (برای روند صعودی) یا خطوط مقاومت (برای روند نزولی) هستند.


حد توقف

محدوده قیمت (در امتیاز) از قیمت بازار فعلی. در محدوده حد ضرر، حد سود و سایر دستورات معلق قابل قرار دادن نیست. قبل از انتشار اخبار مهم اقتصادی و چند دقیقه پس از انتشار سطح توقف و حد ممکن است افزایش یابد.


سطح انجماد

سطح "انجماد" دستورات که با قیمت بازار فعلی در ارتباط است. اصلاح، حذف یا بسته شدن موقعیتی که قرار است اجرا شود ممنوع است.


سیستم رزرو فدرال ((Fed

نهاد مستقل مالی که وظایف بانک مرکزی ایالات متحده را اجرا می کند. تاسیس 23 دسامبر 1913.


شکل

تغییر 100 پیپ نقل قول در یک نمودار.


فارکس

(گاهی اوقات به FX کوتاه می شود؛ اختصار از مبادله خارجی). بازار جهانی یک پلتفرم برای معاملات انجام شده برای فروش یا خرید ارزهای جهان است.


تحلیل بنیادی

روش پیش بینی حرکت قیمت بر اساس تجزیه و تحلیل داده های اقتصادی، رویدادهای سیاسی، اخبار، شایعات و انتظارات است.


قیمت خرید

قیمتی که در آن یک مشتری می تواند یک ارز (مقدار بزرگتر در نقل قول دو جانبه) را خریداری کند.


قیمت فروش

قیمتی که در آن یک مشتری می تواند یک ارز (مقدار کوچک در یک نقل قول دو جانبه) به فروش برساند.